Czym są mobilne gry escape room?

Mobilne gry escape room to rodzaj zespołowych gier logicznych, przeprowadzonych przede wszystkim na eventach, zarówno w pomieszczaniach (np. pokoje hotelowe, sale konferencyjne), jak i plenerze (w namiotach lub w terenie). W tego typy grach niesłychanie ważna jest współpraca, spostrzegawczość i spryt. Jest to niecodzienna, interaktywna rozrywka dla Twojego zespołu. Wyobraź sobie, że wchodzicie do specjalnie przygotowanego pokoju, wypełnionego unikalnymi rekwizytami i zagadkami. Szybko okazuje się, że wszystko co widzicie lub czego dotkniecie może być wskazówką. Musicie więc być czujni i spostrzegawczy. Waszym zadaniem jest odnaleźć wszystkie poukrywane wskazówki i przedmioty, a następnie rozwiązać za ich pomocą szereg różnorodnych zagadek i łamigłówek, aby osiągnąć cel gry dostosowany do motywu przewodniego.

Cel gry możecie osiągnąć tylko współpracując ze sobą, bo każda znaleziona informacja może być przydatna. Ważna będzie więc dobra komunikacja i wymiana swoich spostrzeżeń i przemyśleń na bieżąco.

Nad przebiegiem gry przez cały czas czuwa Mistrz Gry, który na bieżąco obserwuje rozgrywkę za pomocą zainstalowanych w pokojach kamer. W razie potrzeby, jeśli dojdziecie do ślepego zaułka, możecie liczyć na dodatkowe wskazówki, przekazane Wam na ekranie monitora.

Liczy się

 Spostrzegawczość

 Ciekawość

 Komunikacja

 Spryt

Sprawdź swoją inteligencję, spostrzegawczość i nieszablonowe myślenie. Najważniejsze może być to, czego nie dostrzegasz na pierwszy rzut oka…