Czym są gry escape room?

Gry escape room to rodzaj zespołowych gier logicznych, w których niesłychanie ważna jest współpraca, spostrzegawczość i spryt. Jest to niecodzienna, interaktywna rozrywka dla Ciebie i Twoich znajomych. Wyobraź sobie, że wchodzicie do specjalnie przygotowanego pokoju, wypełnionego unikalnymi rekwizytami i zagadkami. Szybko okazuje się, że wszystko co widzicie lub czego dotkniecie może być wskazówką. Musicie więc być czujni i spostrzegawczy. Waszym zadaniem jest odnaleźć wszystkie poukrywane wskazówki i przedmioty, a następnie rozwiązać za ich pomocą szereg różnorodnych zagadek i łamigłówek, aby móc wydostać się z pokoju. Macie na to tylko 60 minut, więc czas nie będzie Waszym sprzymierzeńcem…

Cel gry możecie osiągnąć tylko współpracując ze sobą, bo każda znaleziona informacja może być przydatna. Ważna będzie więc dobra komunikacja i wymiana swoich spostrzeżeń i przemyśleń na bieżąco.

Nad przebiegiem gry przez cały czas czuwa Mistrz Gry, który na bieżąco obserwuje rozgrywkę za pomocą zainstalowanych w pokojach kamer. W razie potrzeby, jeśli dojdziecie do ślepego zaułka, możecie liczyć na dodatkowe wskazówki, przekazane Wam na ekranie monitora.

Liczy się

 Spostrzegawczość

 Ciekawość

 Komunikacja

 Spryt

Sprawdź swoją inteligencję, spostrzegawczość i nieszablonowe myślenie. Najważniejsze może być to, czego nie dostrzegasz na pierwszy rzut oka…

Dla kogo?

W gry typu escape room może zagrać praktycznie każdy. Przyjdź ze znajomymi, rodziną lub zabierz kolegów z pracy na integracyjne wyjście. W nasze gry mogą grać dzieci w wieku już od 10-11 lat (wraz z osobą dorosłą) lub od 16 lat samodzielnie, górnej granicy wieku nie ma. Jeżeli tylko lubisz intelektualne wyzwania i dobrą zabawę, gry escape room są zdecydowanie dla Ciebie!

Poznaj nasze pokoje

O nas

Cześć, tu Asia i Tomek, założyciele firmy Enigma Room. Stworzyliśmy dla Was 4 unikalne pokoje tematyczne typu escape room: W 80 dni dookoła świataMisja: Haker, Studio nagrań i PRL. Istniejemy na warszawskim rynku od września 2014 roku, więc byliśmy jedną z pierwszych tego typu firm w Polsce. Nasz pierwszy lokal znajdował się na Bielanach, natomiast obecnie mieścimy się w przedwojennej kamienicy na Mokotowie, zaledwie 3 km od Pałacu Kultury i Nauki.

Pomysł na otwarcie escape roomu narodził się u nas podczas podróży do Budapesztu na początku 2014 roku. Znajomi zabrali nas do jednego z escape roomów, których jak się okazało było już wtedy w Budapeszcie bardzo wiele. Tak nam się spodobało, że od razu poszliśmy do następnego. Jednym słowem wciągnęło nas. Zawsze byliśmy fanami różnego rodzaju logicznych zagadek i łamigłówek, a pomysł ten wydawał nam się na tyle interesujący, że postanowiliśmy otworzyć takie miejsce także w Warszawie.

Wybierając nazwę dla naszej firmy postanowiliśmy nawiązać do wciąż niestety mało rozpowszechnionej (zwłaszcza na Zachodzie) historii trzech polskich matematyków, czyli Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, którzy jako pierwsi złamali niemiecką maszynę szyfrującą Enigma. Dokonali tego już w 1932 roku, a więc jeszcze przed II Wojną Światową.